Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte mě.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Nové obrazy z květin!
  • Kategorie blogu

Potřebujete poradit?

Kateřina Dvořáková
Kateřina Dvořáková
Dělat radost je má radost.
18.02.2023

Nové obrazy z květin!

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak mohu zužitkovat květy, které jsou příliš velké pro výrobu šperků. V kombinaci obdivu, jak malíři dokáží věrohodně namalovat a nakreslit květiny, s nápadem se zrodily první obrazy z pravých sušených květin. 

Květiny, které na obrazy používám jsem převážně sama sbírala a sušila. Občas mi v tom pomůže i má rodina. Druhou možností odkud květiny jsou, je ta, že jsem dostala kytici ke svátku, či k narozeninám.

Vždy mi bylo líto květiny vyhodit do koše, když už nebyly v té správné kondici. Kytice pečlivě opečovávám, měním jí vodu, zastřihuji konce květin, vyřazuji ty, které už nejsou úplně nejkrásnější a nebo jim začnou hnít stonky. Tím pádem mi kytice vydrží klidně i čtrnáct dní. 
Vše tedy posléze suším buď přirozeně na vzduchu, nebo v listu na květiny, podle toho, jaký chci dostat výsledek květu. Květiny uchovám a jednou přijde jejich čas, aby ukázali opět svou krásu a to v sušené podobě. 

Milujete procházky v přírodě, ale jste z města? Máte rádi rozkvetlé louky, balkóny, zahrady, ale sami si to dovolit nemůžete? V podobě obrazu ze světa Kačrálků, plný pravých sušených květin, můžete mít kousek přírody stále u sebe.

Květinové obrazy vidím na chalupě v chodbě při vstupu. V pokoji mladé umělkyně, která miluje květiny. V knihovně, v zóně klidu, kde si vchutnáte svůj šálek čaje a dobrou knížku. V dílně, která potřebuje trochu rozzářit. Na komodě v ložnici laděné do světlých barev. Nebo prostě v bytě, který se nachází uprostřed betonové džungle a trocha květin přinese oživení všední šedi. 

Proč vyhazovat tak nádherný kus přírody, když může dále sloužit jako úžasná dekorace. 

Rám je doplněn i plastovým ,,sklem,,, jak je obvyklé u plakátů, nebo fotek. Rám lze postavit i zavěsit. Květiny jsou sušené a časem mohou vyblednout, i když jim nechávám čas a mnohdy i pár měsíců odpočívají v krabičách. Doporučuji obrázky nedávat na přímé sluneční záření kvůli lepidlu. Jas a barvy se mohou lehce lišit z důvodu focení, dennímu světlu, jasu, kontrastu atd. 

Doufám, že se vám obrazy zalíbí a dáte květinám a přírodě druhou šanci, aby zdobily vaši zeď, poličku, nebo stůl. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Doprava a platba

Platba na číslo účtu: 1309571017/3030  

 

Doprava:   Zasilkovna CZ  Zasilkovna SK

Osobní odběr možný v Českých Budějovicích

Kontakty
Kateřina Dvořáková
Kateřina Dvořáková
Dělat radost je má radost.
© Copyright 2022 Kačrálky
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz